Moto-szaleństwo

Czego uczymy się w czasie kursu jazdy?

Każda osoba, która chce uzyskać prawo jazdy, musi przejść przez odpowiedni kurs. Na taki kurs zapisujemy się w szkole jazdy. Kurs ma nas przygotować do zdania odpowiedniego egzaminu. Dopiero wtedy otrzymamy oczekiwany dokument. A co obejmuje taki kurs?

 

Zajęcia teoretyczne

Część kursu to zajęcia teoretyczne. Mają one na celu zapoznać nas z zasadami, jakie panują na drogach. Poznajemy różne prawa oraz przede wszystkim znaki drogowe. Uczymy się w jaki sposób możemy je stosować i w jakich okolicznościach. Poza tym poznajemy konsekwencje lekceważenia tych zasad. Rozważane są różne scenki, wykresy. Wykonywane są różne zadania oraz testy, które mają nas przygotować bezpośrednio do egzaminu. W czasie tych zajęć uczymy się również jak należy udzielać pierwszej pomocy. Niektórzy muszą przejść różne badania oraz psychotesty. Są one przeprowadzane przez specjalne ośrodki, jak w mieście Szczecin. Ważne jest zatem, by poważnie podchodzić to tych zajęć.

 

Zajęcia praktyczne

Bardzo ważne są również zajęcia praktyczne. To w ich trakcie uczymy się jak należy prowadzić auto. Trzeba poznać wszystkie poszczególne manewry – ruszanie, hamowanie, skręcanie, cofanie czy parkowanie. Na początku ćwiczymy je na placu manewrowym, a później wyjeżdżamy na normalne ulice. To pozwoli nam przećwiczyć zdobytą wiedzę oraz umiejętności w praktyce. Oprócz tego uczymy się jeździć w różnych warunkach – w czasie dnia czy po zmroku. Ćwiczymy też cierpliwość oraz inne cechy potrzebne w czasie jazdy. Cały kurs pomoże nam przygotować się do egzaminu oraz bycia dobrym kierowcą. 

Dodaj komentarz