Moto-szaleństwo

Kurs prawa jazdy

To jeden z najbardziej popularnych kursów. Szkoły jazdy przeżywają prawdziwe oblężenie. Kursantom niestraszne są nawet zmiany w zasadach egzaminów. Zwłaszcza młodzi ludzie nie wyobrażają sobie nie mieć prawka.

kurs-na-prawo-jazdy

Jak wygląda kurs?


Bogatą ofertę szkół jazdy ma Leszno. Jednak każda szkoła jazdy musi przeprowadzać kursy zgodnie z odgórnymi wytycznymi. Na taki kurs składa się teoria i praktyka. Podczas kilkunastu godzin zajęć teoretycznych zdobywa się wiedzę o zasadach ruchu drogowego i poznaje się obowiązujące znaki. Rozważane są różne sytuacje, które możemy spotkać na drodze.
Obowiązkowe są też zajęcia z pierwszej pomocy. Każdy kierowca musi wiedzieć jak pomóc poszkodowanemu w zależności od rodzaju obrażeń. Musi też umieć posługiwać się podstawowymi elementami każdej apteczki.
Drugi element to zajęcia praktyczne. Trzeba poznać budowę samochodu i potrafić wskazać jego różne części. Nauka zaczyna się na placu manewrowym. Są osoby, które w czasie takiego kursu pierwszy raz w życiu siedzą na miejscu kierowcy. Uczą się od podstaw: jak odpalać, ruszać hamować. Muszą nauczyć się samej jazdy jak i panowania nad samochodem. Trenują parkowane, wymijanie, wyprzedanie, zawracanie. Po zdobyciu takiej wiedzy można wyjechać na miasto. Ćwiczymy tu swoja wiedzę, ale zdobywamy tez dodatkowe umiejętności jak włączanie się do ruchu, skręcanie, wjazd na rondo, zmiana pasa ruchu. Te wszystkie elementy są bardzo ważne gdyż będą oceniane w trakcie egzaminu.
Jeżeli nasz instruktor pomoże nam nauczyć się nie tylko samej jazdy, ale też opanowania i szybkiego reagowania łatwiej nam będzie zdać egzamin.
 

Dodaj komentarz