Sfiksowana praca

Profesjonalizm w kościele

Czy można odróżnić dobrego fotografa ślubnego, od młodego i niedoświadczonego? Oczywiście, że tak. Wystarczy spojrzeć na zachowanie w kościele. Osoba nieobyta nie będzie wiedziała, gdzie dokładnie ma stanąć i w jakim czasie. Będzie nerwowo poruszać się po całym kościele. Profesjonalny fotograf ślubny wszystko ma zaplanowane, a z czasem nie musi myśleć o tym, gdzie ma się znaleźć w danym momencie. Wszystko wychodzi naturalnie.

Niewidzialny fotograf

Kościół jest takim miejscem, w którym człowiek powinien się zachowywać z godnością. Dotyczy to również profesji fotografa ślubnego. Nie może biegać po nawie głównej i wchodzić za ołtarz. Powinien zachowywać się tak, by nie było go widać. Dotyczy to szczególnie pary młodej, która powinna się skupić na ceremonii ślubnej. Po tym poznać kunszt dobrego fotografa.

Cichy aparat fotograficzny

ślub, wesele, fotograf ślubny lublin

Jeśli fotograf nie ma błyszczeć na pierwszym planie, powinien mieć bardzo dobrej jakości sprzęt fotograficzny. W nowoczesnych aparatach można ustawić funkcję cichego wykonywania zdjęć. Jedynym problemem może być lampa błyskowa ale nie zawsze trzeba jej używać. Nie ma takiej potrzeby, gdy kościół jest dobrze oświetlony lub naturalne światło wpada przez okna.
Widać zatem, że wykonywanie zdjęć na uroczystościach ślubnych nie jest proste. Nie każdy może to robić, a osoby zaczynające muszą „zaliczyć” kilkanaście, kilkadziesiąt ceremonii ślubnych, nim porządnie się wprawią. Praktyka czyni mistrza i tak jest również w tym przypadku. Innej drogi na skróty nie ma.

Dodaj komentarz