Moto-szaleństwo

U nas coraz modniejsze – pożyczanie samochodu

Pomimo dużego wachlarza usług, jakie podają firmy wynajmujące samochody – nie są to produkty modne i cenione wśród klientów.Wynika to po części z braku zapotrzebowania, bo kierowców z własnymi pojazdami nadal przybywa i nie potrzebują oni samochodu na kilka dni lecz na stałe.

Jest to też w bardzo dużej mierze wynikiem niedoinformowania konsumentów, którzy wynajęcie samochodu kojarzą z ogromnym nakładem – nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że można dzisiaj nająć samochód za pięćdziesiąt złotych dziennie.
Są to jednak samochody o skromnych gabarytach i słabej mocy, ale tak niska cena wynajmu samochodu jest porównywalna do trzech kursów taksówki.
Poza małymi samochodami, które nie są przeznaczone do przebywania bardzo dużych tras – możemy wypożyczyć większe, wieloosobowe samochody, na posiadanie których raczej nie możemy sobie pozwolić.

 

Największą popularnością cieszą się pojazdy transportowe, które są w stanie przewozić ładunek do trzech i pół tony, czyli takie, które możemy prowadzić mając wyłącznie prawo jazdy kategorii B.
Należy więc wiedzieć, że w razie potrzeby do naszej dyspozycji – każde duże miasto w Polsce ma wypożyczalnie samochodów, które możemy wypożyczyć od ręki bez konieczności załatwiania większych formalności.
Najmniej znaną możliwością tych firm jest jednak najmowanie samochodu w momencie, gdy jesteśmy uczestnikami szkodliwego zdarzenia drogowego a sprawca wypadku trwale zniszczył nasz pojazd.
Według nowych przepisów ubezpieczeniowych przysługuje nam wtedy prawo do wypożyczenia pojazdu, za który zapłaci ubezpieczyciel osoby ponoszącej odpowiedzialność za kolizję.
Należy o tym pamiętać, gdyż niestety nie przypomną nam o tej ewentualności ani funkcjonariusze wydziału drogowego ani żaden ubezpieczyciel by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z wypłaceniem odszkodowania.

Dodaj komentarz